Deník

14.1.2017

Sobota v 11:00 | Michaela
Krásné sobotní dopoledne. ♥ Zdá se, že teď už budu na blogu aktivnější. Za poslední dny se mi hromadí myšlenky víc, než je zdrávo, ale zase to má asi svůj smysl. Uvědomila jsem si, že mi přijde, že mám strašně málo času, že nic nestíhám, ale ono to ve skutečnosti je tak, že spoustu toho času promrhám, například koukáním na filmy a pak to uteče a člověk ani neví jak. Došlo mi, že bych měla začít dělat smyslupné věci a vyplnit čas užitečně. Je sice fakt, že lítám z práce do práce a když se večer dostanu domů, tak padnu do postele a v případě, že nejdu z odpolední směny v půl dvanáctvé v noci, pustím si zpětně Ulici nebo Ohnivý kuře a v osm nebo v devět jsem zralá na spánek. Ale když nad tím tak přemýšlím, tak ani v práci nejedu na 100%, a pak se divím, že nemám kšefty. Když se mi do něčeho nechce nebo když mám naopak na vše dost času, tak začnu přemýšlet, myšlenkama jsem mimo a nesoustředím se na práci. Občas dokonce i zapnu instagram a prolézám miliardu různých fotek... To je prostě prokrastinace! .. Když mám ranní směnu v Mc, vstávám v pět hodin ráno, dávám si hodinu na přípravu a po šesté hodině odcházím. Dřív mi nedělalo problém vstávání, ale v posledních letech bych spala klidně do desíti a furt bych neměla dost. Noo, možná už jsem přespalá. Třeba dneska v noci, šla jsem spát v deset, s tím, že si budíka nenařídím, když ráno nikam nemusím, ale budu se snažit vstát brzo, abych neprospala celý den. Ale víte co? Já se vzbudila v půl desáté. Spočetly jste to? Spala jsem přes 11 hodin. :O Nechtělo se mi vůbec z postele.. Ano, jsem přespalá. Ale donutila jsem se, vstala jsem, šla si dělat snídani a v tom mě napadlo napsat na blog. I ten totiž patří mězi ty aktivity, které chci dělat. Takže nasnídaná jsem, za chvíli skončím i se psaním a půjdu uklízet. Až vytrávím banánové lívance, půjdu cvičit. Pak si dám oběd a po obídku asi půjdu na procházku. Mám volnou sobotu, tak toho musím maximálně využít. Zítra už jdu zase do práce, na odpolední.. Takže mým hlavním cílem je teď vyplnit každou minutu v mém životě, zbytečně nekoukat do blba, nepromarnit převalováním v posteli drahocenný čas, protože čím aktivnější budem, tím víc toho stihnem..
A ještě jedna věc na konec. Jak víte, od začátku ledna jím zdravě a cvičím. A musím se přiznat, že se mi to stále daří. Dokonce mě to i baví. Jsou to sice zatím jen dva týdny, ale už cítím, jak mi trochu splasklo břicho.. A hlavně, mám motivaci, vím, že mi hezčí postava přinese štěstí, protože s vyšším sebevědomím jdou dokázat větší věci! Momentálně je to pro mě trochu zkouška, protože se mi ve váze vybila baterka a já už několik dní neviděla aktuální číslo. Nevím jak vám, ale mně, když každý den nekontroluji svou váhu, přijde, že nehubnu. Ale musím to vydržet, v pondělí si koupím baterku a v úterý ráno si na tu váhu postavím. Doufám, že tam uvidím alespoň o 10 kg míň. Nooo, přeháním. :D
Omluvte mě, že jsem se tak rozepsala, ale po dlouhé době se mi článek psal úplně sám. Nemusela jsem tolik přemýšlet nad větama, prostě jsem jen psala... Děkuji za trpělivost a mějte se krásně.

8.1.2017

8. ledna 2017 v 21:14 | Michaela
Krásný nedělní večer, přeji. ♥ Tak už nám zítra začne druhý týden roku 2017. Jak jste si užili Silvestr? Já tak, jak jsem plánovala a očekávala. A doufám, že opravdu platí "Jak na Nový rok, tak po celý rok." Rok 2017 jsem začala pěkně. :) A co nějaká předsevzetí? Dali jste si? Já si letos nedala žádné. Přišla jsem na tom, že to nemá cenu. Sice Nový rok pro mě znamená nové naděje, nová očekávání, nové zlomové okamžiky, ale žádné konkrétní předsevzetí jsem si neurčila. Ale samozřejmě se snažím zdravě jíst, víc cvičit, být pozitivní, pilně pracovat, atd, atd... Věřím, jako každý rok, že tento bude úžasný!
V nejbližší době mě čekají dvě akce, s pojišťovnou. Na konci ledna Hluboká a na konci února Brno. Hlavně se těším na to Brno. Jedná se velkolepou konferenci, které jsem se zúčastnila už minulý rok a bylo to naprosto úžasné. Spousta významných osobností, hudba, jídlo, pití.. No uvidíme, jak se to vyvede letos. Ale mám připravené šaty, do kterých ještě potřebuju zhubnout. :D Jsou krásné, asi tři roky staré, ale jaksi jsem přibrala a teď mi moc nesedí. Ale jelikož mám ještě měsíc a půl, pevně věřím, že nějaké to kilo dolů dám. Už od 2. ledna se mi povedla dvě kila. A pokračuji, vařím si, připravuju svačinky, cvičím, uklízím, chodím na procházky. Baví mě to.
Je podeváté hodině večer a já už se pomalu chystám spát. Poslední dobou jsem strašně ospalá. A už vidím, jak ráno zase nebudu moct vstát. Ale bohužel, práce volá. :( Tak se mějte krásně a pěkný start do nového týdne. ♥


29.12.2016

29. prosince 2016 v 12:01 | Michaela
Pěkné poledne. Už je to zase hodně dlouho, co jsem se neozvala. Ale momentálně marodím, tak mě přepadla chuť něco napsat. Normálně nemocná nebývám, možná tak jednou do roka, ale tentokrát mě skolilo vše, co se dalo. Rýma, krk, hlava, únavené tělo, akorát tu teplotu jsem neměla. Je to vlastně možné? Teplotu jsem neměla snad už deset let... Jak jste na tom vy? Už jste tuto zimu odstonaly? :) ... A co Vánoce? Musím říct, že přestože je všude miliarda vánočních fotek, všichni se chlubí se stromečkem, dárkama, výzdobou, mně to vůbec nevadí. Kochám se. Mám ráda hezké fotky, ikdyž je třeba všechno jen naaranžované právě na tu fotku. :) Strašně ten čas ale letí. Před chvilkou bylo léto, teď je zima a za okamžik zase jaro.. A já mám pocit, že nic nestíhám. Lítám z práce do práce a teď, když marodím a mám čas aspoň doma uklidit, tak toho zase nejsem schopna. Ikdyž, už je mi líp, už jsem zvládla i napsat pár řádků, takže na úklid taky asi dojde. No, vlastně musí. Pozítří Silvestr a já si chci pozvat pár přátel, takže uklizeno být musí. Dvě hodinky budeme u mě, zahrajem Activity a vyrazíme do baru. Sice ještě nic není jisté, protože moji kamarádi jaksi nejsou schopni říct mi, jak co bude, ale aspoň nějaký plán je. Jak budete trávit Silvestrovskou noc vy? :)
Rok 2016 je skoro za námi.. Když začínal, byla jsem plna očekávání, věřila jsem, že to bude legendární rok. Cítila jsem to. Číslo 16 je už odmala moje oblíbené. Provází mě všude. Musela jsem si ho i vytetovat. A teď, když se za tím rokem ohlédnu, ano, byl zajímavý. Dá se říct, že docela divoký. Stihla jsem se nešťastně zamilovat, finančně klesnout na dno, ale také si užít pěkné dny. A za to děkuji mé rodině, přátelům a kolegům v práci, jak v pojišťovně, tak v mekáči. A teď se dostávám k práci. Ano, stále pracuji na dvou místech. A musím říct, že mě to baví. Je to sice těžké, stíhat oboje a dělat to naplno, jsem hodně unavená, ale baví mě to. :) Co přinese rok 2017, na to jsem opravdu zvědavá. Ale co si přeji nejvíc....

MILÝ ROKU 2017, NEMUSÍŠ MI DÁT VŮBEC NIC, JEN MI PROSÍM NIKOHO NEVEZMI!

Přeji Vám krásný zbytek roku 2016, užijte si maximálně sobotní noc a následně, ať je nový rok lepší, než ten minulý. Hlavně buďte v přítomnosti těch správných lidí, milující rodiny, pravých přátel, a všech, co mají úsměv na rtech. Pak je všechno lepší. A nezapomeňte, jak na Nový rok, tak po celý rok.. :)

Prosincová změna. Sbohem mé poničené vlasy... :)

10.10.2016 | Co zrovna poslouchám ♫

10. října 2016 v 20:10 | Michaela
Dobrý večer, holky. Chtěla bych vám moc poděkovat za komentáře k minulému článku. Přestože jsem tu tak dlouho nebyla, stejnak jste na mě nezapomněly, otevřely jste můj blog a okomentovaly nejnovější článek. Díky tomu mám pocit, že má ještě cenu vám psát. Takže děkuji. :) Dnešní článek bude asi ve stejném duchu. Poslední dobou zase hodně poslouchám písničky a snažím se objevit nějaké nové, neznámé a neoposlouchané. Vím, že ve stylu hudby se budu asi s většinou z vás rozcházet, ale přece jenom, kdyby tu byl někdo, kdo je naladěn na stejnou vlnu jako já, tady je můj aktuální playlist na youtube. :)

David Bisbal - Me Enamoré De Ti - Moje aktuální srdcovka.
Franco De Vita - Y Tú Te Vas ft. Carlos Rivera - Další z těch neoblíbenějších.
The High Kings - Town I Loved So Well - Boží. Minimálně od 5:25 do 6:00 mám skoro husinu.
The High Kings - Hand Me Down My Bible - Tu jsem objevila nedávno a baví mě, jako všechny písničky od High Kings.
Ricky Martin - Vida - Ricky ♥ Toho miluju už dlooooouho! A tato písnička je TOP!
Shakira - Try Everything - Ta se mi též líbí.
Kristína - Ta ne - Jojojo, je skvělá.
Carlos Rivera - Por Ti - Asi jsem se zamilovala do Carlose.
Carlos Rivera - Voy a Amarte - Už vás nebudu trápit, sdílím od něj poslední...
Nelly Furtado - Manos Al Aire - Poslouchala jsem ji na střední a teď jsem si na ni po dlouhé době vzpomněla.
Enrique Iglesias - Don't Turn Off The Lights - I Enrique je má láska. Miluju jeho písničky. Všechny.
Enrique Iglesias - Esperanza - Tu jsem poslouchala asi před 10ti lety, a můžu ji poslouchat pořád.
Tlustá Berta - Pivo třeboňský - ....když ho pijou ženský, maj chuť na chlapy...
Parkán - Paříme Gou - Miluju Parkány nejvíc na celém světě a miluju tohle CD

A nějaké ty naše! U těch bych brečela jak želva!!!
Parkán - Láska v opratích ♥ (mimochodem, i tuhle občas hrají v rádiu a to je pak něco pro mé srdce)

4.10.2016 | Tipy na filmy

4. října 2016 v 11:05 | Michaela
Je říjen, uběhlo už pár měsíců, co jsem se ozvala naposled, dneska mám volnější den, prší a mě nějak chytla nálada zase vám napsat. Času mám opravdu málo, hodně pracuju (a ne, stále o moc víc nevydělávám), a když mám volno, koukám na filmy. A jelikož filmů není nikdy dost, rozhodla jsem se vám dát nějaké tipy, na co se můžete podívat i vy. Možná už jste většinu viděly, ale třeba se najde něco, co neznáte a zaujme vás to. Tak tady je pár těch, na které se vzpomínám. :) Třeba se vám líbit nebudou, ale víte co, sto lidí, sto názorů.. :)

Než jsem tě poznala (2016) - romantický/drama
Nádherný romantický příběh u kterého mi ukápla nejedna slza. Pokud ale čekáte šťastný konec, jak to u romantických filmů bývá, čekáte marně. :)

30.6.2016

30. června 2016 v 11:48 | Michaela
Ahoj holky, přeji hezké poledne. Ani nemůžu uvěřit, že je to zas měsíc, co jsem nenapsala. Ten čas tak hrozně letí a mně přijde, že každý měsíc je horší a horší. Sice jsou okamžiky, kdy jsem šťastná, ale brzy se zase vrátím do kruté reality, když zjistím, jak na tom jsem s penězma. Už jsem ale rozhodnutá, najdu si práci na HPP a pojišťovnu budu mít jako bokovku. Nikdy jsem si neuvědomovala, jak je pojišťovnictví strašně těžké, obchodníci (poradci) musí toho vědět tak strašně moc a nikdy nebudou vědět všechno. A druhá věc je domluva s klienty, občas jsou to fakt zabedněnci, netřeba se o tom víc rozepisovat.. Člověk musí být opravdu hodně dobrej a musí mít známosti, aby se pojišťovnou uživil. A možná i to štěstí je potřeba. A já bohužel pořádně nesplňuji ani jedno. Takže jediné řešení je stálá práce na HPP. V mekáči už jsem si sice zvykla a docela se mi začlo líbit, ale není to nejlépe placené místo, takže trávit tady tolik hodin se asi nevyplatí. Po vhodných nabídkách koukám už dlouho, ale nějak nemůžu nic pořádného najít. Samé práce pro chlapy, call centra, banky,.. Ale já vlastně ani nevím, co hledám. A to je docela problém... Jinak asi nic jiného neřeším. S chlapama a hubnutím je to tak nějak furt stejné. Nic závratného, nic o čem bych se měla zmínit. Ale zítra už je 1. července a já tento den beru jako nový začátek, ve všem. Možná to zní jako klišé, protože všichni berou každé pondělí nebo každý první den v měsíci jako nový začátek, ale pro mě je červenec něco jiného! Od 1. července jsem měla být přesunuta pod pojišťovnu v našem městě, mohla jsem všechno hodit za hlavu a v pojišťovně začít jako od znova, ale přestup se bohužel nekoná a odkládá se až na srpen. To mi hodně zkazilo náladu a narušilo plány, ale musím se s tím nějak vypořádat. Dalším pozitivním bodem v tomto měsíci jsou mé narozeniny, které mám 16.7. Možná je to divný, ale já jsem ráda, že jsem zase o rok starší. Jelikož jsem hodně malá, tak mi přijde, že mě všichni berou stále jako dítě a když řeknu, že je mi 22, tím to ještě potvrdím. A přece jenom, 23 už vypadá líp! :D :D Na den narozenin jsem naplánovala oslavu (měla jsem štěstí, že 16. vychází na sobotu :D) a modlím se, aby všichni moji kamarádi v ten den mohli. Slavit ve velké partě, se spoustou kamarádů, jsem si vždycky přála, tak snad letos se mi to vyplní. :D .. Takže dneska si naplánuji celý červenec, alespoň tedy v rámci možností, protože člověk nikdy neví, co bude a tím spíš, když hledá novou práci. Ale je potřeba si udělat pořádek, stanovit "pravidla" a najít si něco, na co se těšit. :)

Takže :
 • najít si novou práci > zaplatit složenky
 • přečíst půjčené knihy
 • dávat si pozor na to, co jím
 • víc se hýbat
 • nestresovat se (hlavně s chlapama!)
 • být více pozitivní, hlavně ne náladová!!
 • neutíkat před problémy
 • více uklízet (občas to fakt zanedbávám :( :D :D)
 • užít si narozeniny
 • brzy vstávat (delší den, více času, lepší nálada)
 • omezit instagram (jsem fakt závislák :D :D)
 • každý den si odličovat obličej (i to docela zanedbávám a pak se divím, že mám obličej samej beďar :D)

3.6.2016

3. června 2016 v 10:34 | Michaela
Ahoj holky. ♥ Páni, koukám, že jsem se skoro měsíc neozvala. To to tedy utíká.. Ale musím říct, že se od té doby skoro nic nezměnilo. Pořád mám hodně práce a jsem často unavená. Ale dneska už jsem fakt chtěla napsat. Udělám takové malé shrnutí. Nejaktuálnější je asi to, že hledám práci. Já vím, mám pojišťovnu a mekáč, ale v mekáči už nechci být! Každý měsíc si říkám, že už to tam zabalím, že dochodím směny a adieu, ale bohužel nějaký stálý a jistý peníze potřebuju. A vím, že mekáč není to pravý. Neustále přemýšlím o tom, jak se mi tam hrozně nechce, jak už tam nechci chodit, jak mě to tam stresuje a hlavně, že si tam ani pořádně nevydělám. Jako 3 tisíce za měsíc nepokryjou ani sociální a zdravotní. Takže hledám něco jiného. Buď dobře placenou a příjemnou brigádu a nebo stabilní práci (kde za mě zaplatí i pojištění) a já budu mít klid. Pojišťovnu chci dělat i nadále, mám tu práci ráda, ale potřebuju k ní ještě něco. Ale uvidíme od července, třeba to ani nebude potřeba. To už jsem vám asi psala, že budu konečně pracovat z mého města. Do teďka jsem stále dojížděla a kvůli pár schůzkám se to fakt nevyplatilo. Takže teď už jen vydržet do července a pak se do toho pořádně opřu. Změní se prostředí, manažerka, kolegové, klienti.. Moc se na to těším. :) .. Dále, začala jsem zase víc číst. Za poslední měsíc jsem přečetla snad tři knížky a asi si to už začnu zapisovat. Docela bych chtěla mít svůj seznam přečtených knih. :) .. S NÍM už moc nekomunikuju. Naposledy mi volal on a náš hovor trval skoro třičtvrtě hodiny, což je u nás docela normální. Telefonovali jsme spolu často a dlouho. Ale tak nějak jsem si uvědomila, že už se to asi nikam neposune. On má stejně pořád rád svou bývalou a já jsem jen známá, které se může vypovídat. Nikdy by z toho nebylo nic víc. Ale nechápu to, občas má takové narážky, že mi přijde, že žárlí! Nevím, jak to popsat, ale přijde mi to tak.. Pak jsou ale okamžiky, kdy mám pocit, že jsem mu úúúplně volná a my nejsme ani kamarádi, pouze známí! No a potom jsem zase jeho vrbička, která mu naslouchá. Vůbec se v tom nevyznám.. Ale snažím se na něj nemyslet a nebo z něj aspoň nebýt smutná. To se daří do té doby, než ho potkám a nebo než se mi o něm zdá. :D ... Co se týče hubnutí, moc se to nehnulo. Tak nějak se držím na té poslední váze. Sice jsem si plánovala, jak budu hubnout, ale aspoň, že moc nepřibírám. Ale cítím se tlustější. Možná už bych si měla zajít k doktorce, protože od té doby, co jsem přestala brát prášky, jsem to nedostala... Asi dostanu injekci do prdelky. :D :D :D .. Tak končím, jdu obvolávat klienty, pak vařit, uklízet, do knihovny, se psem, a pak se uvidí... :) Mějte hezký víkend. :)

9.5.2016

9. května 2016 v 14:12 | Michaela
Krásné odpoledne, ženy. ♥ Musím říct, že po víkendu jsem vyčerpaná mnohem míň, než jsem čekala. V sobotu ráno jsem uklízela, cvičila (úplně ze mě teklo :D) a nakonec jsem šla ještě do práce (do mekáče). A tam jsem byla zaskočená! Miliarda lidí, od 14:45 jsem se až do 20:00 nezastavila!! Nádobí se mi kupilo na hromady, talířky jsem si musela přemývat v ruce, no masakr! A v neděli, tedy včera, to bylo dost podobné, jak doma, tak v mekáči. Hrůůůza. Přišla jsem domů před půlnocí, nohy mě bolely tak, že jsem nemohla usnout a brzy ráno jsem zase vstávala do pojišťovny. :D Ale překvapivě se mi vstávalo docela dobře, asi to bylo tím sluníčkem. :) Za chvíli jedu domů a pro dnešek už snad bude jen klídek. Navštívím rodinu a společně budem koukat na hokej, děsně se těším. ♥ Jinak jsem ráda, že s těma náladama v tom nejsem sama a že to má podobně většina z vás. Ale nevím, co s tím dělat. :) Každopádně ale jedna pozitivní věc.. Od dubna mám tři kila dole. Juchůů. :D Doufám, že do konce května se dostanu na -5kg. :) Vidím to nadějně, ikdyž jsem si vědoma, že tohle říkám vždycky. Ostatně mi to i jedna slečna tady napsala. Ale myslím, že tentokrát je to jiné, tentokrát mám hodně velkou motivaci. Dost mě o tom přesvědčila i slova jednoho důležitého člověka. Říká se, že upřímnost je nejdůležitější, ale mě jeho slova mrzela. Ale když o tom teď přemýšlím, zase mě to o trochu víc nakoplo. Mám chuť všem vytřít zrak a ukázat, že i já na to mám ! (teď mi začala v hlavě znít ta písnička. :D Já na to mám! :D) Tak uvidíme. Pojedu pomalu, ale jistě!! :)) ♥ Tak já balím, mějte se krásně. ♥

4.5.2016

4. května 2016 v 18:17 | Michaela
Ahoj holky. Přeji hezký středeční večer. ♥ Musím říct, že je to se mnou stále jako na houpačce a stále tomu nerozumím. Jak je to vůbec možné? Jakto, že nálada se může změnit během vteřiny? Z dobré na špatnou a také naopak! Jsem si jistá, že spousta z vás to má stejně. V jednu chvíli vidíte všechno pozitivně, jste šťastné, usmíváte se, zpíváte si, tančíte a najednou vás přepadne deprese a říkáte si, že je všechno na ho.no a nevěříte, že v nejbližší době bude líp.. Tak buď se to uklidní a já najdu rovnováhu, a nebo to prostě budu brát tak, jak to je. Třeba je to takhle normální a má to tak každý... Takže vlastní ve výsledku pro vás nemám žádné novinky. Ale musím říct, že začátek května byl teda šílený. Májku jsem oslavila s kamarádama baru, přišla jsem domů v šest ráno a v jednu jsem vstávala do práce. To byl masakr. Nemohla jsem vstát, byla jsem naprosto hotová! Svět se mi točil a já měla pocit, že každou chvíli omdlím. A představa, že budu v mekáči až do 11 večer, fuuuj. Taky se mě tam kamarád zeptal, jestli mám kocovinu. Očividně to na mě bylo poznat. :D Ale přežila jsem. Ovšem, horší bylo to, že jsem dorazila domů před půlnocí a ráno v půl šesté jsem zase vstávala na ranní. Přišlo mi, že jsem vůbec nespala. Hrůza. :D No a teď, když ráno nikam nevstávám, tak spím minimálně do devíti, přibližně spím tedy tak 11 hodin. Budím se unavená a neschopná vstát. Jsem přespalá!! Ale jak se mám donutit vstát dřív? :( :D A na ponocování doma taky moc nejsem. Už v půl desáté se mi chce spát. :D No musím to nějak poladit, abych spala 8 hodin a byla úplně v pohodě a plná energie. K tomu zdravé jídlo, dostatek pohybu, úspěch v práci a to ostatní už taky třeba přijde. :)) Co vy, jak se máte? ♥ .. Přidávám "citáty", které bych řekla, že teď na mě tak nějak sedí nebo které se mě něčím týkají.. Nevím, jak to říct. :D

28.4.2016

28. dubna 2016 v 15:41 | Michaela
Krásné odpoledne, přeji. ♥ Omlouvám se, holky, že jsem zase nějakou dobu nenapsala, ale tentokrát místo času jsem neměla spíš náladu. Jsem hodně ve stresu kvůli práci, takže vlastně hlavně kvůli penězům. Když nad tím přemýšlím, člověk žije jen proto, aby furt něco platil. Nájem, vodu, eletriku, sociální a zdravotní pojištění, pojištění odpovědnosti, mobil, internet a další.. To je šílený. Pak vlastně celý svůj plat dáte za tyto výdaje.. Aby to člověk uplatil a tak nějak vyžil, musí vydělávat minimálně 20 tisíc, a to je dost těžké.. Do července to musím nějak zvládnout a pak už se snad vše zlepší! Nevím, jestli jsem vám to říkala, ale už budu pracovat z mého města, s lidmi v mém okolí a nebudu muset nikam dojíždět, takže to bude takové jednodušší. Snad. :) .. S jídlem a pohybem to celkem jde, ale s láskou je to horší. Holky, stalo se to, čeho jsem se bála. Zamilovala jsem se. Nevím, jestli z toho něco může být nebo ne, ale nechci zase zbytečně doufat a čekat...ale ještě chvíli doufat budu! :D .. Jinak asi nic nového. A co u vás? Jak se chystáte slavit čarodejnice a 1. máj? :)

 
 

Reklama